Kahraman Türk ordusuna TDP'li Hasani'den çok anlamlı destek

Kahraman Türk ordusuna TDP'li Hasani'den çok anlamlı destek

Yusuf Hasani : Türkiyede yaşayan soydaşımız gibi aynı duyguları paylaşıyoruz

Türk Demokratik Partisi Makedonya Milletvekili ve Genel Başkan yardımcısı Yusuf Hasani TRT'ye röportaj verdi. Verdiği röportaj büyük yankı uyandırdı.

Konuyla ilgili ise sosyal medya hesabından şu açıklamaları yaptı Yusuf Hasani..

TSK nin Suriye halkına Barışı ve Istikrarı getirmek amacıyla başlatmış olduğu #BarışPınarıHarekatı nın 7 günündeyiz.


Makedonya Türkleri olarak anavatanımız Türkiye dışında yaşayan her Türk gibi, gözümüz ve kulağımız Türkiyeden gelecek olan haberlere odaklanmıştır.


TDP olarak, yıllardır iki dost ülke arasında dostluk bağlarının güclenmesi açısından mücadelemizi sürdurürken, anavatanımızdan gelen güzel ve ya üzücü haberler karşısında, Türkiyede yaşayan soydaşımız gibi aynı duyguları paylaşmışızdır.


Buna örnek olarak 2013 Gezi Parkı olayları, 15 Temmuz menfur darbe olayları, Afrin Harekatı ve buna benzer anavatanımızın yaşamış olduğu bu zor günlerde ve hatta tüm dünyanın taraflı haber ve Türkiyeye karşı oluşturmuş olduğu algı operasyonlarında bizler her daim anavatanımızın yanında olduk. Gerek Üsküp Büyükelçiliği önünde, gerek ülkemizdeki degişik şehir meydanlarında destek mitingleri düzenleyerek anavatanımızın yanında olmayı kendimize görev edindik.


Bugün aynı şekilde, dünya yanlış bir bilgilendirme yarışına girmişken, bizler bir kez daha TSK' ne ve Mehmetçiğimize Osmanlı yadigârı bu topraklardan dualarımızı iletir, Makedonya Türkleri olarak sonsuz desteğimizi belirtmek isterim.