Herkesi Şaşırtan uzman öneri Kelle Paça Yerine Bu çorbadan için

Herkesi Şaşırtan uzman öneri Kelle Paça Yerine Bu çorbadan için

En Sağlıklı Çorbalar arasında yer alan Kelle Paça çorbası yerine ilginç bir çorba önerildi. Herkes sosyal medyada bunu tartışıyor

Kelle Paça Çorbası Kültürümüzün en faydalı bildiğimiz çorbalarından. Öyle ki herkes tarafından önerilir faydaları saymakla bitmediği sıralanır. Ancak Mynet'de yer alan bir haber kafaları karıştırdı. Sosyal medya kullanıcıları haberi paylaşırken hatta tepki gösterdiler.

Kelle Paça içmeye her zaman devam edeceğiz diyenlerin sayısı epey bir fazla. Yapılan araştırmalara dikkat çekilerek kelle paça çorbası yerine yenilmesi gereken balıktan söz edilmiş durumda.

Elbette bu konuyla ilgili başka uzmanlar gerekli açıklamaları yapacaktır. Çünkü Kelle Paça çorbası günümüzde en fazla tüketilen çorbalardan.

Bakın bakalım Mynet'de yer alan o içerikte neler yer almış. Gerçekten şaşırtıcı bilgiler mevcut.

Yapılan araştırmalara göre paça çorbası tüketiminin miktarı büyük bir öneme sahip. Az tüketildiğinde hiçbir Zararı olmayan paça çorbasının aşırı bir şekilde tüketilmesi ise karaciğere ve böbreklere zarar verdiği ortaya çıktı. Eski bir gelenek olarak eklem ağrılarında içilen paça çorbasının içeriğinde yer alan kolajen, eklem ağrılarına ve kırıklara iyi gelse bile fazla tüketilmesi halinde böbreklere ve karaciğerleri olumsuz yönde etkiliyor.

Morina balığı tüketin

Yapılan araştırmaların ortaya koyduğu diğer bir gerçek ise morina balığının oldukça faydalı bir deniz ürünü olması. Morina balığından elde edilen peptitlerin iyileştirici özelliğinden bahseden uzmanlara göre günlük hayatta sık sık morina balığı tüketilmeli. Kuzey bölgesinde görülen Morina balığının derisinden elde edilen aminoasit özelliğine sahip kolajen peptitler eklem ağrılarına iyi geliyor.

Kireçlenme sorununa yeni çözüm
Uzmanların değindiği diğer önemli bir konu da kireçlenme oldu. Kireçlenmede ana sorunun eklemlerde olduğundan bahsedilirken, ağrıyı azaltmak için kolajen peptitler ile desteklenmesi gerektiği bildirildi.

Morina balığı kireçlenmede etkili

Kireçlenmede ana sorun olan kıkırdıklar ve eklemler için tedavi edici özelliği bulunan morina balığı içinde yer alan kolajen peptitler doğrudan kıkırdaklara etki ediyor. Morina balığı tüketimi ile kireçlenmeye bağlı eklem ağrılarından kısa sürede kurtulmanız mümkün.

Doğal olan her şey sağlıklı değil
Doğal olan her şey sağlıklıdır inanışın gerçeği yansıtmadığını, bunun yanlış bir inanış olduğunu belirten uzmanlara göre doğal kolajenler de vücut için oldukça sakıncalı. Vücudun kendi yarattığı kolajenin
faydalı olduğundan bahseden uzmanlar, dışarıdan alınan kolajenlerin çok büyük olmasından dolayı parçalanmasının ve sindirilmesinin zor olduğunu dile getirdi.