Her gün kahveyi Düzenli bir şekilde böyle tüketirseniz o sorun 1 ay içinde ortadan kalkar

Her gün kahveyi Düzenli bir şekilde böyle tüketirseniz o sorun 1 ay içinde ortadan kalkar

Severek İçtiğimiz Kahveyle ilgili Bilmediğiniz Şaşırtıcı bir gerçek var! Duyunca Sakın Şaşırmayın. BAKIN ne gibi bir etkisi çıktı.

Kahveyle İlgili Bildiklerinizi unutturacak bir bilgiden söz edeceğiz. Düzenli Olarak içilen kahvenin gerçekten faydaları çok büyük oluyor

Yıllardır keyif için içtiğimiz kahvenin aslında doğal bir ilaç olduğunu kim bilebilirdi ki?

Düzenli olarak içtiğimiz kahveyle vücudumuzda harikalar yaratabiliriz. Buna rağmen bir çok kişi kahve içmez onun yerine asitli içecekler tercih eder

Oysa asitli içecekler sadece dişlerimize zarar vermez vücudumuza baştan sona zarar verir

Ne kendimiz ne de çocuklarımız tüketmemeliyiz. Peki kahve neden tüketmeliyiz? Düzenli olarak tüketince ne gibi etkileri var?

İşte herkesin bilmesi gereken o bilgiler:

Zekanızı arttırır
Güne kahve ve tatlı ancak sağlıklı bir şeyle mi başlıyorsunuz?

Yapılan araştırmalar, güne böyle başlayan kişilerin gün içinde daha iyi odaklandığını ve uzun vadede hafızalarının kuvvetlendiğini gösteriyor.

Barselona Üniversitesi araştırmacıları, kafein ve az miktarda glikozun baskı altındayken daha iyi çalışmanızı ve odaklanmanızı sağladığını kanıtladı.


Kalp hastalıklarına yakalanma riskinizi azaltır
Kalp ve damar sağlığınız açısından endişeleriniz varsa günde üç bardak kahve içmenin size iyi geleceğini söyleyelim.

Araştırmalar, günlük kafein alımının kalp ritim bozukluğuyla alakasını araştırdı.

JACC: Clinical Electrophysiology’de yayımlanan makalede, araştırmaya 230 bin kişinin dahil edildiği belirtildi. Araştırmada, her gün kahve içenlerin içmeyenlere oranla atrium kasılması yaşaması riskinin çok daha az olduğu görüldü.

Mutlu hissettirir
Sabah içilen kahve sizi ayıltmasının yanı sıra enerji de verir. Peki aynı zamanda mutlu hissetmenizi sağladığını biliyor muydunuz?

Araştırmacıların aktardıklarına göre, bir bardak kahve içmek bile kahvenin antioksidan içermesi nedeniyle depresyona yakalanma riskini azaltıyormuş.

Diyabete yakalanma riskini azaltır
Yapılan geniş çaplı araştırmada, günde 7 bardak kahve içen kişilerle günde 2 bardak kahve içen kişiler karşılaştırıldı. Günde yedi bardak kahve içen kişilerin günde iki bardak kahve içen kişilere oranla diyabete yakalanma risklerinin %50 daha az olduğu görüldü.

Alzheimer’a karşı korur
İtalyan bilim insanları kahvenin daha çok hafızayla olan ilişkisi arasında araştırmalar yapıyorlar.

Onların önerisi ise Alzheimer’dan korunmak için günde bir bardak, ne bir eksik ne bir fazla, kahve içilmesi yönünde.

Journal of Alzheimer’s Disease dergisinde yayımlanan bir makalede aşırı miktarda kahve tüketmenin hafif bilişsel bozukluklara yakalanma riskini iki katına arttırdığı bahsedildi.

Arkadaş canlısı olursunuz
Amerikan araştırmacılar ilginç bir deney yaptılar. Deney kapsamında birbirleriyle daha önce hiç tanışmamış kişilerin sohbet etmesi sağlandı. Sohbete başlamadan önce bazılarına soğuk içecekler bazılarına da kahve verildi.

Kahve içenlerin, tanımadıkları kişilere daha arkadaş canlısı davrandıkları gözlemlendi.

Kansere karşı korur
Bazı araştırmalar kahvenin kansere yakalanma riskini azalttığını öne sürse de maalesef kesin kanıt yok.

Live Science’ta paylaşılan bir araştırmada, günde dört bardaktan daha fazla kahve içen kadınların hiç kahve içmeyenlere oranla rahim kanserine yakalanma riskinin %22 daha az olduğu aktarıldı.

Hayatınızı kurtarabilir
Araştırmacılar günde iki bardak kahve içmenin özellikle siroza yakalanma riskini azalttığını gözlemledi.

430 bin kişinin gözlemlendiği çalışmada düzenli olarak alkol tüketen kişilerin paralel oranda kahve de tüketmeleri halinde siroza yakalanma risklerinin azaldığı görüldü.

Parkinson’a karşı korur
Kahvenin Parkinson hastalığına yakalanma riskini azalttığı biliniyor.

Linköping Üniversitesi araştırmacıları ne kadar kahve içerseniz Parkinson’a yakalanma riskinizin o kadar azaldığını keşfettiler.

Ben Düzenli Olarak Kahve İçmeye devam ediyorum. Bu bilgileri öğrenince eminim sizlerde düzenli olarak kahve içeceksiniz.

Bilgilerin daha çok kişiye Ulaşması İÇİN lütfen sizlerde arkadaşlarınızla paylaşın ben Uskuphaber.com Üzerinden Sizlerin yararlanması için paylaştım Sizlerde arkadaşlarınıza ulaştırabilirsiniz:

kaynak: tr.newsner.com - Ekleyen Editör : **** USKUPHABER.COM - SADIK ŞİMŞEK