Fransız uzmanlara göre Türkler ve Yunanlılar fazla yoğurt yediği için bakın ne oluyormuş!

Fransız uzmanlara göre Türkler ve Yunanlılar fazla yoğurt yediği için bakın ne oluyormuş!

Yoğurtun bir etkisi daha kanıtlandı! Duyan herkes şaşırtıyor.. Faydalarını öğrenin

Prof Dr Canan Karatay'ın Kelle Paça Açıklaması uzun süre gündemden düşmemişti. Koronavirüsle ilgili birçok yeni bilgi ortaya dökülürken ilginç bir haber daha dünya ajansları tarafından yayınlandı

Dünyanın en etkili bir çok haber sitesi ise bu araştırmayı kaynak vererek haberleştirmiş.

Araştırma ne derece doğru bilinmez ama yoğurdun faydaları herkes tarafından biliniyor bu bir gerçek!

Koronavirüs an itibariyle 1 milyon insanın yaşamını kaybetmesine neden olurken 33 milyon kişiye ise bulaşmış hasta etmiş durumda

Salgın böylesine dünyayı etkisi altına alırken Fransa'da yapılan bir araştırma Türkler ve Yunanlıların salgından en az etkilenen kişiler olduğunu öne sürüyor.

Nedeni ise yoğurt yemek!

Haber Siteleri Aynen şu açıklamayla haberi sunmuşlar: Bilim insanları Yunanistan, Bulgaristan ve Türkiye gibi çok miktarda yoğurt veya kefir tüketen ülkelerde de ölüm oranlarının düşük olduğunu söylüyor.

Fransa'daki Montpellier Üniversitesi Akciğer Tıbbı'nda fahri profesör Bousquet, "Virüsün yayılımı ve şiddetiyle bölgesel besin farklılıklarına pek de dikkat çekilmedi. Ancak beslenmedeki farklılıklar, büyük yarar sağlayabilir" dedi.

Yoğurdun faydasını biz zaten biliyorduk ama Fransa'dan gelen bu haber  gerçekten şaşırttı. Peki Yoğurdun bilinen gerçek faydaları neler?

Ulusalpost'un derlemesine göre kalsiyum deposu olan Yoğurdun başlıca yararları Bağırsak sağlığını korumakta ve aynı zamanda yağ yakımına destek olmaktadır.

Yoğurt ayrıca tansiyonu düzenler ve bağışıklık sistemini güçlendirir - İşte Fransa'daki araştırmada buna dayanıyor olabilir koronavirüs en çok bağışıklık sistemi zayıf olan insanları etkiliyor. Yoğurt bağışıklık sistemini güçlendiriyor

Diş ve kemil sağlığını destekleyen yoğurt cilt ve deri hastalıklarına karşı da iyi gelmektedir. Ayrıca kas gelişimini destekleyen yoğurt kolesterolü de düzenlemektedir.

Ne diyelim Kaşık Kaşık Yoğurt tüketmeyi ihmal etmeyin! Ve bu bilgiyi arkadaşlarınızla mutlaka paylaşın