Et beni nasıl düşer? İşte evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemi

Et beni nasıl düşer? İşte evde uygulayabileceğiniz tedavi yöntemi

Et benlerinden kurtulamanın 3 etkili yolu

Bu ev ilaçlarını denemeden önce aile doktorunuzu veya dermatoloğunuzu ziyaret etmelisiniz. Et beni atipik veya şüpheli görünebilir ve doktor bir önlem olarak biyopsi yapabilir.

Elma sirkesi

Harika bir salata sosu olmasının yanı sıra, elma sirkesinin sağlığınıza birçok yararı vardır. Doğal olarak asidiktir ve cilt dokusunun kırılmasına yardımcı olur ve et beninin düşmesini sağlar. Bir parça pamuğu elma sirkesine batırın ve fazla suyunu sıkın. Et beninin üzerine yerleştirin ve bir bandajla sarın. Bir gece bekleyin. İşlemi et beni koyulaşana ve düşene kadar günlük olarak tekrarlayın.

Çay ağacı yağı

% 100 çay ağacı yağı antimikrobiyal, antifungal ve antiviral özelliklere sahiptir. Önce etkilenen bölgeyi temizleyin. Pamuklu ped üzerine 3 damla çay ağacı yağı dökün. Hafif masajla cildinize sürün. Daha iyi sonuç için günde 3-4 kez tekrarlayın.


Kekik yağı ve hindistancevizi yağı

Kekik yağı, doğal bir antimikrobiyal ve antimelanomik bir ilaçtır. Hindistan cevizi yağı, güçlü antibakteriyel özellikleri sayesinde siğillerin tedavisinde yaygın olarak kullanılan lorik asitle doludur. 4-5 damla hindistancevizi yağı ile 2-3 damla kekik yağını karıştırın. Etkilenen bölgeyi ılık suyla temizleyin. Karışımı bir pamuklu çubuk üzerine koyun ve et beninize uygulayın. Et beni koyulaşana ve kuruyana dek günde 2-3 kez tekrarlayın.

MYNET