1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ertan Şakir'den Büyükelçi Tülin Erkal Kara'nın yerine yeni elçi atanmasına sitem
Ertan Şakir'den Büyükelçi Tülin Erkal Kara'nın yerine yeni elçi atanmasına sitem

Ertan Şakir'den Büyükelçi Tülin Erkal Kara'nın yerine yeni elçi atanmasına sitem

Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara'nın yerine yeni elçi atanmasıyla ilgili Ertan Şakir'den Üsküp Haber'e duygu yüklü bir mektup

A+A-

Ertan Şakir Üsküp Haber okuyucularıyla paylaşılması için bir mektup gönderdi.  sizlerle paylaşıyoruz:

Türkiye'nin Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara görevden alınması bizleri derinden üzmüştür. Tülin Erkal Kara'nın görevden alınarak yerine yeni elçi atanmasına sevinen bazı kişilere şahit olmaktayım. Bu tarz insanlara hakkımızı helal etmiyoruz. Dara düşenin dostu olan yardım eli uzatan böyle bir elçinin görevden alınması kimi neden sevindirir.

Ülkemiz için gecesini gündüzüne katan tüm toplumlara bir ana gibi kucak açan böylesi bir elçiyi geçmişte kahraman ilan edip yere göğe sığdıramayanlar şimdi nasıl hedef alırlar inanmak elde değil.

Öncelikle böyle bir büyükelçiye yetişmeme sebep olan Allah (c.c) şükrediyorum. Büyükelçi ile ilk görüşmem 15 Temmuz 2017 tarihinde 15 Temmuz darbesinin birinci yıldönümünde gerçekleşti.

Bu sevgili Büyükelçi Sayın Tülin Erkal Kara ilk sözleriyle benim, Reisimiz, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın emaneti olduğumu anladığını söyledi. Benim kendisinin evladı olduğumu söyledi ve kendi oğlu Onur'a dönerek bundan sonra senin Ertan isminde bir kardeşin var dedi.

2011 yılından Reis Erdoğan'ın Makedonya'daki emaneti olan beni hiçbir eski büyükelçi tanımadı. Hangi dine veya millete ait olursa olsun, insanlara saygı gösteren, insanlar arasında ayrım yapmayan ve her yerde hoş karşılanan başka bir büyükelçi bu ülkede göremedim.

Çok şükür ki Tülin Erkal Kara Hanımefendi ile tanıştım. İki elimle merdivenlerden çıkmaya çalışan, ekonomik durumumu göz önünde bulunduran ve Reis'in emaneti olan beni hiç unutmadı. 

Beklenmedik bir şekilde bana 100m2'lik bir daire satın alma girişiminde bulundu ve bunu Reis'in beni Üsküp'te emanet ettiği bir iş adamı ile birlikte gerçekleştirerek hedefine ulaştı. Allah, herkese bu büyük işi yapmasını nasip etmez, ancak büyükelçi bu amacı başardı.

Türkiye Büyükelçisi'nin başardığı ikinci konu, özel ihtiyaçları olan insanlar için bir dernek açmaktır. Böyle bir elçi nasıl kötü olabilir?

Tüm milletleri Türkiye Büyükelçisi Tülin Erkal Kara'yı birkaç kişi tarafından kendi çıkarları için attıkları iftiralara karşı desteklemeye davet ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın gerçekleri duyması gerek. Tülin Erkal Kara burada imkansızı başarmıştır. Her kesimden insanın sevgisini kazanmış ve Yüce Türkiye Cumhuriyeti devletini var gücüyle temsil etmiştir.

Onu tehdit edenler olmuş onun gitmesini isteyenler olmuş o ise yılmamış her alanda mücadele etmiştir.

İsteğim odur ki Tülin Erkal Kara gitmesin. Benim gibi düşünenlerin sayısı inanın onlarca kişidir. Bu sesi lütfen duysun duysun birileri..

Önceki ve Sonraki Haberler