1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Elvin Hasan ve Arıklı'dan Büyükelçi Kara'ya ziyaret
Elvin Hasan ve Arıklı'dan Büyükelçi Kara'ya ziyaret

Elvin Hasan ve Arıklı'dan Büyükelçi Kara'ya ziyaret

Makedonya Devlet Sınav Merkezi müdür yardımcısı Dr.Elvin Hasan ile KKTC Türk Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Yrd. Doç. Güven Arıklı'dan T.C Üsküp Büyükelçiliğine ziyaret

A+A-

Yavru vatan KKTC'de faaliyet gösteren KKTC Türk Birliği Dayanışma derneği Başkanı Yrd.Doç Güven Arıklı Makedonya temaslarını sürdürüyor.

Üsküp'te faaliyet gösteren Ufuk Derneği ile de bir çok konuda işbirliği içerisinde bulunan KKTC Türk Birliği Dayanışma derneği Üsküp temasları kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Devleti Üsküp Büyükelçiliğine bir ziyaret gerçekleştirdiler.

Ziyaret esnasında  Makedonya Devlet Sınav Merkezi müdür yardımcısı Dr.Elvin Hasan ve KKTC Türk Birliği Dayanışma Derneği Başkanı Yrd. Doç. Güven Arıklı, Türkiye Cumhuriyeti Üsküp Büyükelçisi Tülin Erkal Kara ile verimli birgörüşme gerçekleştirdikleri öğrenildi

. Son derece olumlu havada geçen görüşmede geleceğe yönelik KKTC kurumları ve Makedonya’daki Türk toplumu temsilcileri arasında yapılabilecek çalışmalar konuşuldu. Makedonya’da KKTC’yi tanıtacak faliyetlerin yapılması, aynı zamanda KKTC’ye de Makedonyalı Türk gençlerin gitmesi birlik köprülerinin kurulması görüşüldü.

Görüşme sonrasında Dr Elvin Hasan , Büyükelçi Sayın Tülin Erkal Kara ve Yrd Doç Güven Arıklı'nın bir hatıra fotoğrafı çektiği gözlemlenirken. Arıklı'nın Büyükelçi Kara'ya bir hediye takdim ettiği görüldü.

ÜsküpHaber.com / Sadık Şimşek

www.instagram.com/serdarsadik

Önceki ve Sonraki Haberler