Elinizdeki Soğan ve Sarımsak Kokusunu böyle yok edebilirsiniz 30 saniye sürüyor...

Elinizdeki Soğan ve Sarımsak Kokusunu böyle yok edebilirsiniz 30 saniye sürüyor...

Soğan ve sarımsak her ne kadar şifa kaynağı olsada kokusu rahatsız edebilir. Bu yöntemle kokusundan kurtulacaksınız.

Soğan ve Sarımsak şifa deposu iki yiyecek. Ancak Soğan ve sarımsak bazılarımız tarafından rahatsız edici bulunur. Kokusu nedeniyle elimizi sürmek istemeyiz

Sırf bu yüzden böylesine şifa deposu iki yiyecekten mahrum kalırız

Şimdi size vereceğimiz bu harika bilgiyle elleriniz artık kokmayacak..

En etkili ve en çabuk sonuç veren ilk yöntemler:

1. Metal bir cisme dokunun

Elinizdeki soğan sarımsak kokusuna en iyi sonuç veren bir yöntem olan metale sürtmek oldukça kolay ve kullanışlı. Örneğin çatala bıçağa kaşığa parmak uçlarınızı sürttebilir ve o kötü kokudan kurtulabilirsiniz.

2. Tuzla ovun

Soğuk suyla sofra tuzunu karıştırıpparmak ve ellerinizi ovuşturduğunuzda koku gidecektir. Tuz peeling etkisi yapacağından dolayı işiniz bittiğinde ellerinizi cilt tipine uygun nemlendiriciyle yumuşatın.

3. Parmaklarınızı domates suyunun içinde tutun

Pek duymadığımız diğer bir yöntem ise domates suyu içinde bekletilen ellerdir. Parmaklarınızı 2 – 3 dakika kadar domates suyunun içinde tutun koku yok olacaktır. Ardından sabunlu suyla yıkayabilirsiniz.

4. Limon veya sirke sürün

Parmaklarınızı limon ile ovduğunuzda veya sirke ile yıkadığınızda kokuyu giderir.

5. Çamaşır suyu damlatılmış suda yıkayın

Çamaşır suyu elde çok kötü kokar. Biliyoruz ancak bazen o soğan  ya da sarımsak kokusu elde o kadar iğrenç v dayanılmaz bir şekilde kokar ki temizliğin kokusu olarak bilinen  çamaşır  suyu koksa daha iyi denir. Bu yüzden eğer sizin de eliniz o kadar kötü ve çekilmez bir şekilde baygın halde kokuyorsa çamaşır suyu kokmasını tercih edebilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki çamaşır suyu derideki nemi söküp attığı için bu alternatifi uyguladıktan sonra elinize nemlendirici krem sürmeyi ihmal etmeyin…