Çocuğunuzun Zeki Olması için bu yiyeceklerden yedirin beyni çalıştırıyor ve o sorunu önler

Çocuğunuzun Zeki Olması için bu yiyeceklerden yedirin beyni çalıştırıyor ve o sorunu önler

Çocuğunuzun daha zeki olması için bu yiyecekleri sofranızdan eksik etmeyin. Yararları gerçekten şaşırtıyor üstelik her birinin ayrı bir lezzeti var:

Büyüme çağındaki çocukların yeme içmesi oldukça önemlidir. Çocuklarınızın öğrenme yeteneğinin artmasını istiyorsanız bu yiyecekleri mutlaka sofranızda bulundurun

Çocuklar büyüme çağında sağlıklı beslenirlerse eğer çok daha sağlıklı bir hayat sürebiliyorlar. İşte bu yüzden yenilen içilen her şey büyük önem taşıyor.

Sağlıksız beslenme hem büyüme ve gelişmeyi durduracağı gibi beyin fonksiyonlarının çalışmasını da engellemektedir.

İşte bu yüzden sizlere vereceğimiz bu listedeki sağlıklı yiyecekleri çocuklarınıza alıştırmaya özen gösterin.

İşte her birbiri birbirinden lezzetli ve sağlıklı o yicekler:

BALIK

Özellikle yağlı balıklar iyi bir D vitamini kaynağıdır. D vitamini ise beyin gelişimi için son derece önemli bir kaynaktır. Özellikle çocukların beyin gelişimi için somon ve sardalya balıkları tavsiye edilir. Uzmanlara göre aynı zamanda yağ asitlerinin de önemli olduğunun altını çiziyor. Omega 3 yağ asitleri balıklarda yüksek oranda bulunuyor. Bu yüzden haftada 2 kez balık tüketimi öneriliyor.

YUMURTA
Yüksek protein içeriği sayesinde çocuklarda konsantrasyonu artırır. Hafıza güçlendiren A, D ve B12 vitaminleri içerir. Aynı zamanda vücudun zinde kalması için enerji verir.

İŞKEMBE

İşkembe, beyin fonksiyonlarının düzenlenmesinden sorumlu olan kolin maddesini içerir. Kolin ise öğrenme kapasitesini artırmaya yardımcı olur. 100 gram işkembede 220 mg kolin bulunmaktadır. Bu oran günlük kolin ihtiyacının yüzde 52'sini karşılamaktadır.

YOĞURT
Tam yağlı yoğurt beyin aktivitesini artırarak hücre zarı gelişimini destekler. Her öğüne bir kase tam yağlı yoğurt eklemeniz tavsiye edilir.

KIRMIZI ET
Kırmızı etler de kolin bakımından zengindir. Beyin gelişimine katkı sağlayan kolinden faydalanabilmek için haftada bir kez kırmızı et yiyebilirsiniz.

KURU YEMİŞLER

Fındık ve ceviz gibi kuru yemişler yağ asitleri, vitamin ve minerallerle doludur. Bu maddeler de çocukların sinir sistemini destekler.

BROKOLİ
Brokolide bulunan K vitamini sayesinde beyin fonksiyonları güçlenir. Bilişsel fonksiyonların gelişimine katkı sağlayan folik asit, gerginlik ve stresi de ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Görüldüğü gibi bu 7 yiyecek gerçekten faydalarıyla şaşırtıyor. Çocuklarınızı mutlaka alıştırın ve sağlıklı bir büyüme dönemi geçirmeleri için yemelerini sağlayın.

Mynet.com - Ulusalpost