Canan Karatay Duyurdu bu 4 yiyecek dünyanın en faydalı yiyeceği bol bol yerseniz..

Canan Karatay Duyurdu bu 4 yiyecek dünyanın en faydalı yiyeceği bol bol yerseniz..

Canan Karatay'ın önerdiği 4 yiyecek sosyal medyanın gündeminde. Bakın bakalım o yiyecekler neler

Yaptığı Açıklamalarla her zaman gündem olan Canan Karatay'ın önerdiği yiyecekler sosyal medyanın gündeminde. Bir çok kullanıcı bu yiyecekleri paylaşıyor.

Canan Karatay'ın açıkladığı dünyanın en sağlıklı 4 gıdası bir çok kullanıcı tarafından paylaşılınca sosyal medyada gündeme oturdu. Öyle ki listede yer alan yiyecekler soframızdan eksik etmediğimiz gıdalardan oluşuyor. Sizin yorumunuz nedir bilemeyiz ama gerçektende bu yiyecekler çok sağlıklı

İşte Canan Karatay'ın önermiş olduğu o 4 yiyecek

İşte o besinler;

Turşu

Yıllarca birilerinin söylemlerine kulak kesilerek birçok doğal besinin tüketilmediğini aktaran Canan Karatay, "Doğal olan tüketilmeli. Kışın mesela, hangi turşuyu seviyorsanız evde yapın. İçine yapay bir madde koymayın" diyor. Özellikle kışın turşu yemenin birçok faydası bulunuyor. Soğuk algınlığına karşı koruyan, bağışıklık sistemini güçlendiren, kan şekerini dengeleyip kas sistemini kuvvetlendiren turşu Canan Karatay'ın mutlaka tüketin dediği gıdalardan...

Sakatat

Genelde sakatatların zararlı olduğu yönünde bir inanış varsa da bu tabu yakın zamana kadar yıkılmış durumda. Artık sakatat içeren yiyeceklerin doğru ve temiz yapıldığı zaman faydalı olduklarını birçoğumuz öğrendik. Canan Karatay da kışın mutlaka tüketilmesi gereken gıdalar arasında evde yapılmış kemik suyu, paça çorbası öneriyor. Bu besinler soğuk algınlığına karşı bir kalkan oluşturuyor.

Ev yoğurdu

Kışın tüketilmesi gereken yiyeceklerin başında ev yoğurdu da var. Doğal probiyotik içeren ev yoğurdu bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlıyor.

Sirke

Seveni var sevmeyeni var ama sirke Canan Karatay tarafından bol bol tüketilmesi gerektiği söylenen gıdalardan. Kışın soğuk algınlığına karşı gelen ve bağışıklığı güçlendiren sirke de doğal olarak yapıldığında fayda sağlıyor.

Türklerde D vitamini eksikliği var

D vitamini eksikliğini gidermenin birçok yolu olduğunu aktaran Karatay, "Türk insanlarının çoğunda D vitamini problemi var. Benim 20 bin hastamın yüzde 99'unda D vitamini düşüklüğü var. Bunun birçok sebebi var. Güneşten uzak durmak, hava kirliliği, hayvansal yağlardan, sakatatlardan uzak durmaktan oluyor. Yıllarca bizlere 'Hayvansal yağlar, sakatatlar hastalık sebebi, kalp krizi sebebi' dediler. Bu yüzden de D vitamini eksikliği ülkedeki çok fazla insanda var" dedi. 

MYNET