Bu Özellikteki Kişilerdenseniz Zencefil Çayı İçerken Dikkat Edin Zararı öylesine büyük ki..

Bu Özellikteki Kişilerdenseniz Zencefil Çayı İçerken Dikkat Edin Zararı öylesine büyük ki..

Zencefil Son dere faydalı bir besindir. Ancak bazı Durumlarda zararlı olabiliyor. Uzmanların bu uyarısına kulak verin

Zencefil Faydalarıyla bilinen bir besindir. Başta bağışıklık sistemi olmak üzere bir çok soruna iyi gelir. Zencefil soğuk algınlığı grip gibi konularda yardımcı tedavi olarak kullanılır.

Her yerde hemen hemen zencefilin yararlarından söz edilir. Evet zencefil gerçekten faydalıdır ama bazı durumlarda kullanmak soruna yol açabiliyor

Uzmanlar kimlerin zencefil tüketirken dikkatli olması konusunda bazı uyarılarda bulundular. Yeniçağ gazetesi bu uyarıyı sayfalarına taşımış. İşte herkesin bilmesi gereken o önemli uyarıdan tüm detaylar:

Soğuk algınlığı ve ateş gibi şikayetlerde zencefil doğal bir şifa kaynağıdır.

Kan şekerini dengelemeye, ödem gidermeye, kötü kolesterolü (LDL) düşürmeye, mide kramplarını azaltmaya yardım ediyor. Taze zencefili kabuk tarçın, portakal kabuğu ve karanfil ile hazırlayarak tüketebilirsiniz.

Fakat uzmanlar zencefilin tüketilmemesi gereken durumlar da olduğunu belirterek şunları dile getiriyor: "Sedef veya safra kesesi hastalığında yüksek miktarda zencefil tüketimi kanamaya neden olacağından dikkatli olunmalıdır. Zencefil tüketiminin anne karnındaki bebeğin gelişimini olumsuz etkilediğine yönelik de birçok çalışma bulunuyor.

Zencefil, pıhtılaşma bozukluğuna sahip kişilerin kullandığı ilaçlarla etkileşime girerek ilaçların fonksiyonunu engellediğinden, aynı anda birden fazla ilaç kullanıyorsanız, zencefil tüketimi hakkında doktorunuza veya diyetisyeninize mutlaka danışın."