Böbreklerinizi korumak için bu yiyeceklerden tüketmeye özen gösterin

Böbreklerinizi korumak için bu yiyeceklerden tüketmeye özen gösterin

Diyalize mahkum olmamak için bu yiyeceklerden yiyin! Böbrekleri temizliyor

Vücudun en önemli organlarından böbreklerdeki problemleri ortadan kaldırmak için temizlemek gerekir. Bunun için de arınmaya imkân verecek besinleri bilip tüketin…

Taş, kum ve ağrı… Böbreklerinden rahatsız olanların en büyük korkuları. Tabi ötesinde de organın yetersiz kalıp diyaliz gibi bir makineye mahkûm olma durumu var. Süreç bu yönde ilerlerse, bir adım sonrasında organ nakli için umudunu yitirmeme sınavı başlar. Peki, bütün bu aksaklıkları yaşamak zorunda mısınız? Aslında değil…
 
FAYDALI BİTKİLERİ TANIYIN
 
Böbreklerin temiz kalmasını sağlamak birçok sıkıntıyı ortadan kaldıracaktır. Söz konusu arınmayı gerçekleştirebilmek için de hangi bitkinin veya gıdanın buna imkân verdiğini bilmek gerekir. İşte sizler için böbrekleri temizleme özelliğine sahip bitkiler listesi:

BUNLARI EVDEN EKSİK ETMEYİN

ZERDEÇAL
Mikropları öldürücü özelliği bulunan zerdeçal, söz konusu vasfıyla birçok ilacın da bileşiminde yer almaktadır. Böbrekler için de faydalıdır.

ZENCEFİL
Böbreği toksinlerden koruyan zencefil kanı da temizler. Çiğ veya pişmiş fark etmeksizin böbreğe destek veren gıdalar arasındadır.

MAYDANOZ
Türk mutfağında neredeyse her yemeğe katılan maydanoz böbrekler için de oldukça yararlıdır. Özellikle böbrek taşlarına karşı etkilidir.

KABAK ÇEKİRDEĞİ
Antioksidan, mineral ve vitamin yönüyle bir hayli zengindir. Böbrekleri serbest radikal diye anılan düşmanlara karşı korur.

YOĞURT
Mayalanmış süt ürünleri bilhassa da yoğurt, probiyotik olmaları açısından böbrek sağlığına katkı sunar. Böbreğin bağışıklık kazanmasına da destek verir..