Böbreklerinde problem vardı sadece bir tavsiye ile uyguladı doktoru bile şaşırdı!

Böbreklerinde problem vardı sadece bir tavsiye ile uyguladı doktoru bile şaşırdı!

Böbreklerinde problem vardı sadece bir tavsiye ile uyguladı doktoru bile şaşırdı! 1 Gramıyla üstelik

Diyabet, kalp hastalıkları ve yüksek tansiyon böbreklerin en büyük düşmanı. Peki ama böbreklerimizin bütün bu tehditlere karşı daha sağlıklı ve dayanıklı olması mümkün mü? Evet, Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan son bilimsel çalışmalara göre, bazı gıda maddelerini düzenli tüketenlerde bu risk ciddi manada azalıyor. İşte o gıdalar:

Sarımsak Taze sarımsak güçlü anti-inflamatuar özellikleri gösterir. Kolesterolü düşürmek ve böbrekler için oldukça faydalıdır. Sarımsakta antioksidan yüksektir.

Lahana, brokoli, karnabahar ve bunun gibi tüm sebzelerde, böbrekler maksimum kapasitede çalışabilmesi için gereken lif, C vitamini ve K vitamini yüksektir. Sebzelerden turp böbrek hastalığı olanlar için idealdir. Salatalarınıza lahana eklemek de böbreklere iyi gelen bir yöntemdir.

Yumurta Yumurta akı genel sağlığı iyileştirmek yardımcı olabilecek birçok temel vitamin ve mineraller açısından zengindir. Yumurta akı, yüksek protein, düşük potasyum, fosfor ve bol miktarda demir barındırarak böbrekleri iyi durumda korumayı sağlar.

Soğan Sarımsak gibi soğan da kalp ve damar sağlığına iyi gelen ve kanserle mücadele eden antioksidanlar ile doludur. Çiğ olarak tüketilen soğan böbrek hastalığı olan herkese iyi gelecektir.

Balık Soğuk su balıkları, somon, alabalık, ringa, sardalye ve bunun gibi balıklar, insan vücudunun kendi üretemediği kaliteli protein ve omega-3 yağ asitleri içerir.Taze balık tüketen insanlarda kronik böbrek hastalığına yakalanma riski azalır.

Kızılcık Tüm meyveler vücuda faydalıyken kızılcık idrar yolu enfeksiyonlarını yok etmek için ayrıca anılmayı hak ediyor. Kızılcık böbreklere oldukça iyi gelir.

Elma Elma, bazı kanser türleriyle savaşmada, bağlantılıdır. Elmalardaki anti-inflamatuar bileşikleri, onu mükemmel bir böbrek dostu yapar.

Zeytinyağı Zeytinyağı antioksidanlar açısından oldukça zengindir. Amacınız potansiyel böbrek hastalıklarını engellemek ve kaliteli bir diyet yapmaksa kesinlikle tavsiye edilir.

Adaçayı Adaçayının insanı rahatlattığı biliniyor. Ancak böbreklere de büyük bir rahatlama getirdiği unutulmamalı.

Zencefil Böbrek için zencefili çiğ ya da pişmiş olarak tüketmek çok yararlıdır. Zencefilin kanı temizleme ve böbreği toksinlerden arındırma özelliği vardır. Diyabetli hastaların böbrek sağlığını korumasına da zencefil yardımcı olur.

Zerdeçal Antiseptik özelliği taşıdığı için zerdeçal bir çok ilacın da içinde bulunur.

Kabak çekirdeği Kabak çekirdeği antioksidan özelliği, mineral ve vitamin açısından zengin olmasıyla oldukça yararlı bir gıdadır. Böbreklerimizi serbest zararlı radikallerden korur.

Kırkkilit Otu Kırkkilit otu, mesane ve böbrek rahatsızlıklarında, taş ve kum rahatsızlıklarında çok faydalıdır. Böbrek kumu, böbrek ve mesane taşları sorunu yaşayanlar, Kırkkilit Otu ile demlenen çaydan hergün bir fincan içerlerse böbreklerin çalışması hızlandırılabilir. Bu sayede kırkkilit otu böbrek taşı oluşumunu önlerken, oluşmuş taşları da düşürmeye yardımcı olur.