Bilim insanları Araştırdı Dünyanın En yararlı Gıdası O çıktı bir kaç adet bile yemek yeterli

Bilim insanları Araştırdı Dünyanın En yararlı Gıdası O çıktı bir kaç adet bile yemek yeterli

Bilim İnsanlarının Araştırması Onu çok daha değerli yaptı. Dünyanın en yararlı gıdası meğer oymuş.

Dünyamızda var olan her yiyecek kuşkusuz değerli ve faydalıdır. Hiç biri boşuna yaratılmamıştır. Bir çoğunun mutlaka bir faydası vardır.

Hatta bazı araştırmalarla yiyeceklerin faydaları sıralanırken benzediği organa iyi geldiği bile ortaya çıkarılmıştır. Örneğin Cevizin beyne iyi geldiğinin dile getirilmesi gibi. Neyse konumuza geçelim Sabah gazetesi internet sitesinde dikkat çeken bir haber var. Habere Göre Dünyanın en faydalı gıdasından bahsedilmiş. Herkesin hemen hemen ulaşabileceği bu gıda merak edenler için bakın ne.

İşte Sabah'da yer alan haberin Ayrıntılarından bazı başlıklar:

Dünyanın en iyi besini olarak seçilen bademin, kilo vermeye de yardımcı olduğu gösterilmiştir. Her ne kadar yüksek kalorili ve yüksek yağlı bir besin olarak gözükse de oldukça doyurucudur. Özellikle işlenmiş karbonhidratların yerine badem tüketmeniz, size düşük kalori olarak dönecektir.

Bir avuç badem 163 kaloridir ve içerisinde zeytinyağında bulunan sağlıklı doymamış yağlar vardır. 3.4 gramında omega 3'ler gibi çoklu doymamış yağ, 6 gram protein ve 3,5 gram lif bulunur. Bu bakımdan kalp sağlığı ve kolesterol ile birebir mücadele eden bir besin kaynağıdır.

Her bir bademin içerisinde fazla miktarda antioksidan bulunur, özellikle çiğ badem tüketmeniz vücudunuz için çok yararlıdır. Uzmanlar, çiğ badem tüketmenin günümüzde yaşadığımız fazla stresi azalttığı yönünde sonuçlara varmıştır. Antioksidanlar, vücudumuzda LDL (kötü) kolesterolün iltihaplanması gibi durumlarla mücadele ederler. Bademin bu konuda oldukça büyük rol oynadığı görülmüştür.

Bir avuç badem, günlük magnezyum ihtiyacınızın %20'sini karşılar. Özellikle magnezyum eksikliğini badem tüketerek kapatabilirsiniz.

sabah.com.tr