Amerikalı Doktordan İddialı Çıkış: "Bu Üçlü Karışım Kanseri Önlüyor"

Amerikalı Doktordan İddialı Çıkış: "Bu Üçlü Karışım Kanseri Önlüyor"

Amerikalı doktor, Carolyn Anderson, bu tarifin kanseri önlediğini iddia ediyor. Bu basit tarif hemen hemen her evde bulunan 3 maddenin karışımı

Carolyn Anderson'un kanseri önleme ve kanser tedavisi hakkında yaptığı çalışmalar sırasında ortaya attığı iddialardan bahsedeceğiz. Kanseri önlediğini ileri sürdüğü karışımın nasıl da üç basit malzemeden hazırlandığını görünce siz de çok şaşıracaksınız, eminiz.

Doktor Anderson, kanser üzerine yürüttüğü çalışmalar boyunca Hindistan'ın doğusunda yaşayanların Kuzey Amerikalılara göre çok daha az kansere yakalandığını fark ediyor. Bunun üzerine incelemelerini sürdürdükçe iki bölgedeki kansere yakalanma riskinin 50 kata kadar değişiklik gösterdiğini buluyor. Kanser türleri de göz önüne alındığında bu oranın ne kadar korkutucu olduğu anlaşılıyor.

Fark ettiği bu durumdan sonra Amerikalı Doktor Carolyn Anderson, kanserin nasıl önlenebileceği üzerine kafa patlatıyor ve şu fikirleri ortaya atıyor:

Mucizenin en doğal adreslerinden biri zerdeçal

Eğer alternatif tıbba ilginiz ya da daha sağlıklı yaşamak için doğaya dönme gibi bir çabanız varsa zerdeçalın birçok faydasından zaten haberdarsınız demektir. Genelde sarı toz bir baharat olarak tüketilen zerdeçal, Doğu Hindistan'da sıkça tüketiliyor ve "sarı köri" olarak anılan bitkinin kökünden yapılıyor.

Bu baharatın, kanserle ilgili yapılan araştırmalar sonucunda kolon, prostat ve göğüs kanseri oluşumuna neden olan hücrelerin, aynı zamanda beyinde oluşan tümörlerin büyümesini engellediği ortaya çıkıyor. Bu da onu Doktor Anderson'un karışımına dahil etmesi için yeterli neden oluyor.

"Kocakarı" ilaçları olarak anılan geleneksel yöntemler, bilim tarafından tamamen yok sayılmamalı

Doktor Anderson, aynı zamanda "kocakarı" ilaçları olarak da anılan alternatif tıbba ait ürün ve yöntemlerin, bilim tarafından tamamen yok sayılmasına karşı. Teksas Eyaleti'ne bağlı Houston Kanser Merkezi'nde uzun yıllardır Profesör Bharat Aggarwal ile çalışmalar sürdüren Anderson, zerdeçalın kanserle mücadelede oldukça etkin bir madde olduğuna dair ilk bulguları ortaya çıkardılar bile.

Bununla da kalmayan ikili, 2005 yılında kemoterapiye bile cevap vermeyen tümörler üzerinde zerdeçalın sağlığa olumlu etkiler yapabildiğini de kanıtladılar.

Zerdeçalın etkisini artırmak için onu başka baharatlarla karıştırmalı

Zerdeçalın kansere karşı bu kadar etken bir madde olduğunu ortaya çıkarınca da durmuyor tabii doktorumuz. Konuyu derinlemesine irdelemeye, zerdeçalın gücünü nasıl daha çok artırabileceğini araştırmaya başlıyor. Burada da devreye çekilmiş karabiber ve zeytinyağı giriyor.

Çünkü Anderson'un çalışmalarına göre bu iki madde, zerdeçalın vücut tarafından daha çok emilimini sağlıyor. Öyle ki Amerikalı doktor bu durumda zerdeçalın emiliminin %2000 gibi dev bir oranda arttığını söylüyor. Ve çalışmasının son aşaması olarak o "mucize" karışımın formülü böylece ortaya çıkıyor.

Doktor Anderson'un kanseri önlediğini söylediği karışımın tarifi

1/4 çay kaşığı zerdeçal ve 1/2 çay kaşığı zeytinyağı karıştırılıyor. İçerisine bolca bir tutam çekilmiş karabiber ekleniyor. İyice karıştırıldıktan sonra hazır olan bu formül, öylece yutulabileceği gibi çorbalara, salatalara ve hatta ana yemeklere eklenerek de tüketilebiliyor.

Kaynak : Yemek.com - Daha fazlası için Ziyaret edin