Aç karnına Bir Kaşık Bu Besinden Yiyenin O derdi bitip gidiyor Müthiş Şifası varmış

Aç karnına Bir Kaşık Bu Besinden Yiyenin O derdi bitip gidiyor Müthiş Şifası varmış

Egelilerin çok fazla tükettiği yiyecek başlı başına bir mucize çıktı: Mutlaka Sizinde aklınızda bulunsun

Bazı Yiyecekler gerçekten şifa saçıyor. Örneğin kudret narı hiç duydunuz mu? İzmir'e gidenler bilir Çeşme çarşısında dolaşıyorum birgün Çeşme çarşısında kudret narı satan tezgahlara rastladım. Bir amca geldi yanaştı oğlum bu nedir. Kudret narı amca dedim

Nasıl yani evlat bundan yiyen kudretlimi olur. Bilmiyorum amca ama çok faydaları olduğu söyleniyor dedim. Kudret Narından aldı bir kaç adet eve gidip internetten araştıracağım dedi. İşte o an üzüldüm. Böylesine harika bir besinden haberdar olmamasına.

Şimdi sizlere bir içerik aktarıyorum. Belki Sizlerde arkadaşlarınızın öğrenmesi adına bu içeriği paylaşabilirsiniz:

Doğal ve etkili bir antibiyotik olma özelliğine sahip sarımsak, gripten kansere birçok hastalığa karşı faydalı. Hele de mevsim geçişlerinde vücudun azalan savunma mekanizmasını güçlendirmede büyük katkı sağlıyor. 

Dünyada son yıllarda önem kazanan sağlıklı besinlerin başında zeytinyağı geliyor. Meme, yumurtalık, kalınbağırsak, yemek borusu, mide ve akciğer kanserine karşı koruyucu olduğuna yönelik çok sayıda çalışma var. 

Siz siz olun beslenme alışkanlıklarınız arasında zencefile mutlaka yer verin. Sayısız faydasıyla 'mucize' besin olarak da adlandırılan zencefil, akciğerden kalınbağırsağa, karaciğerden lenfoma, lösemi, en tehlikeli deri kanseri türü olan malign melanom, meme, mide, pankreas ve yumurtalık kanserlerine faydalı. 

Özellikle enfeksiyonların kapımızı çalmaya başlayacağı ve sıcak içeceklerin daha revaçta olacağı sonbaharda yeşil çay önemli bir şifa deposu. Kararında tüketildiğinde önemli faydalar vaadeden yeşil çay, karaciğer, prostat, akciğer, pankreas ve kalınbağırsak kanserine karşı koruyucu etkisi ile dikkat çekiyor. 

Kalp damar hastalıklarından korumada çok önemli bir besin olan brokoli, kansere karşı da en önemli koruyucu bitkiler arasında yer alıyor. Kolesterol düşürücü etkisinin yanı sıra, B grubu vitaminleri içermesi kalp krizi, damar tıkanıklıkları ve felç gibi hastalıklardan koruyucu etki sağlıyor.

İşte tezgahlarda yerini almaya başlayan bereketin simgesi nar. Bugün adeta 'doğal antibiyotik' olarak nitelendirilen ve binlerce yıldır kullanılan bitkisel ürünlerin başında gelen narın faydası öyle çok ki... Kansere karşı koruyucu etkisiyle de dikkat çeken nar, özellikle baş-boyun, kalınbağırsak, lösemi, meme ve prostat kanserlerine faydalı. 

Tam bir magnezyum, demir ve kalsiyum deposu olan badem vücudun enerji üretiminde önemli rol oynuyor. İçeriğindeki riboflavin ile doku onarımına da yardımcı oluyor. Bazı kanserlerin gelişmesini ve kansızlığı önleyen bademin bir porsiyonunda (23 adet), 75 miligram kalsiyum bulunuyor

İçeriğindeki curcumin ile önemli bir kanser savaşçısı olduğu kanıtlanan zerdeçal, alzheimerdan diyabete birçok hastalığa karşı da faydalı. Günde iki tatlı kaşığı zerdeçalı ister yemeklerinize serpebilir isterseniz çay olarak tüketebilirsiniz. Ancak aşırıya kaçmamak şart. 

B vitaminleri, kalsiyum ve lif açısından zengin ve proteinleri ete eş değer olan kuru baklagillerin de mutlaka tüketilmesi gerektiğine dikkat çekiyor. Olabildiğince güneşten faydalanmak ve spor da şart.

KUDRET NARI : Bağırsak tembelliğini giderir.    

Hücre yeniler.

Rahim yaralarına fayda verir.

Yanık ve yaralara lapası iyi gelir.

Aynı zamanda yüksek oranda E vitamini ve kaliteli protein içerir.