20 Yaşındaki Genç Uykuda Son Nefesini Verince Doktor Makarna yeme Sonrası Oluşan riski Anlattı

20 Yaşındaki Genç Uykuda Son Nefesini Verince Doktor Makarna yeme Sonrası Oluşan riski Anlattı

Kim Bilebilirdi ki yediği yemekten dolayı canından olacağını. Duyanları şaşırtan ibretlik olay!

Yediğimiz İçtiğimiz bazı yiyecekler sağlığımız için zararlı olabilir. Her ne kadar dikkatli olursak olalım maalesef böylesi bir felaketle karşılaşmamız mümkün olabiliyor

İlk haberi okuduğumda çok şaşırdım. Okurlarımıza yararlı olabileceğini düşürmek paylaşmak istedim. Her ne kadar şu günlerde salgın nedeniyle temizliğe önem veriyor olsak bile gıda seçme konusunda aynı özeni göstermiyoruz

Okuyacağınız bu ibretlik haber yeme içme konusunda ne kadar dikkatli olmamız gerektiğini gözler önüne seriyor. Eminim Sizlerde Çok şaşıracaksınız. Bu yüzden Noktasına virgülüne Dokunmadan Sizlerle Paylaşıyorum...

Sizlerde Arkadaşlarınızla Paylaşarak Onların bilgilenmesini Sağlayabilirsiniz Bu arada onlarında başka arkadaşlarıyla paylaşmasını sağlamış olursunuz

İşte Sözü fazla uzatmadan anlatacağımız konunun detayları:

2008 yılında Journal of Clinical Microbiology’de yayımlanan bir çalışmada, akşam yemeği yedikten saatler sonra hayatını kaybeden bir kişiden bahsedilmişti.

Aradan 10 yıl geçti ve trajedinin ayrıntıları yeniden gündeme geldi. Haberi bu kez ‘Dr. Bernard’ ismindeki kişi YouTube kanalında paylaştı.

Videoyu milyonlarca kişi izledi. Aynı şeyin bir başkasının başına gelmemesi adına insanlar olaya dair haberleri ve videoları paylaşmaya devam ediyorlar.

Olay 2008 yılında gerçekleşti. Belçikalı 20 yaşındaki öğrenci, salçalı makarnayı mikrodalga fırında ısıtıp yedi. Sonradan makarnanın beş gün boyunca oda sıcaklığında bekletildiği ortaya çıktı.

A.J. ismindeki kişi yemek yedikten sonra spor yapmak için dışarıya çıktı.

Bir saat geçmeden A.J. eve dönmek zorunda kaldı.

Başı ağrıyordu, vücudunun farklı yerlerine kramp girmiş, ishal olmuştu ve kusuyordu. Buna rağmen acile gitmedi ve su içmekle yetindi.

A.J. belirtilerin geçeceğini düşündü. Gece yatağına yattı ancak bir daha kalkamadı.

A.J. sabah uyanmayınca anne ve babası yatağının baş ucuna gitti. Oğullarını kontrol ettiklerinde nefes almadığını farkettiler.

Sonradan ölüm nedeninin ‘Bacillus cereus’ ismindeki bakteriden kaynaklanan gıda zehirlenmesi olduğu açıklandı.

Karaciğeri iflas etti
Metro’dan aktarılanlara göre otopside bakterinin çocuğun karaciğerini iflas ettirdiği görülmüş.

Dr. Bernard şimdi hazırlanmasının ardından günler geçmiş olan ve düzgün muhafaza edilmeyen yemekler hakkında herkesi uyarıyor.

“Hemen herkes makarna yiyor. Bir ya da iki gün bekletirseniz pasta zarar vermez. Ancak makarnayı birkaç saatten fazla dışarıda bekletirseniz tehlikedesiniz. Zaten makarna çok kötü kokmaya başlıyor” dedi.

Aslında sorun yemeğin ısıtılması değil. Pişirmenizin üstünden ne kadar süre geçtikten sonra yemeği tekrar yemeniz.

Özellikle makarna gibi yemekleri oda sıcaklığında uzun süre bekletmemeniz gerekiyor.

Haberi  paylaşarak herkesin makarnanın bu tehlikesinden haberdar olmasını sağlayın.

Belki de bir hayat kurtarabilirsiniz.

Sağlık Her şeyden Önce Gelir Lütfen Sizlerde Arkadaşlarınıza iletin:

Kaynak: tr.newsner.com - 

Ekleyen : SADIK ŞİMŞEK - USKUPHABER.COM