1 Bardak Turşunun Suyuyla Balı Karıştırıp Yemek O sorunu bitiriyormuş..

1 Bardak Turşunun Suyuyla Balı Karıştırıp Yemek O sorunu bitiriyormuş..

Yaz bitti. Artık Sonbahar ayları geldi. Bu ayın bir özelliği var. Kışlıklar hazırlanıyor. Turşu... Bunlardan biri elbet

Yaz bittikten sonra hemen kışlıkları hazırlamaya başlarız. Bunların başında kuşkusuz konserveler ve turşular gelir. Turşunun sayısız faydası vardır.

Başta bağışıklık sistemi olmak üzere sindirim sistemimiz için müthiş faydaları olan turşunun sıra dışı başka faydaları çıktı. Özellikle balla karıştırıldığında harika bir faydası var. Bu bilgiyi öğrenince hemen bir bardak turşusuyla balı karıştırıp yiyeceksiniz:

Bakın ne gibi etkileri varmış:

İşte Turşu Suyunun Sıradışı Etkileri

Sivrisinek ısırıklarının kaşıntısı her zaman dayanılmaz olmuştur. Sizde aynı fikirdeyseniz bir miktar turşu suyunu pamuğa batırın. Daha sonra kaşınan bölgeye belli aralıklarla bandırarak uygulayın.

Bir süre sonra kaşıntı ve kızarıklığın azaldığını fark edeceksiniz.

KAS TUTULMALARINA İYİ GELİR

Turşu suyunda bol miktarda sodyum ve potasyum bulunur. Yapılan araştırmalara göre spordan bir saat önce içilen turşu suyu kas ve kramp sorunlarını büyük ölçüde azaltıyor.

MİDE EKŞİMESİNE İYİ GELİR

Mide ekşime problemini sık sık yaşıyorsanız bir miktar turşu suyu ile balı karıştırın. Mide ekşimesinden eser kalmayacak.

GÜNEŞ YANIKLARINI GEÇİRİR

Turşu suyunun tuzlu olması sizi kesinlikle yanıltmasın. Turşu suyundaki mineraller güneş yanıklarına iyi gelerek yanma hissinizi kısa sürede azaltacaktır. Yanık olan bölgeye bir miktar turşu suyu sürün ve sonucu kendi gözlerinizle görün.

FARANJİTE İYİ GELİR

Turşu suyunda yer alan sirke en az antibiyotik şurupları kadar etkilidir. Faranjitin verdiği zararlardan kısa sürede kurtulmak istiyorsanız bir bardak turşu suyu size şifa olacaktır.

Görüldüğü Üzere Turşu Suyunun Çok şaşırtıcı etkileri var: Peki böylesine değerli olan turşu suyunun başka faydaları yok mu? Var elbette. Onlarda sırasıyla şöyle

Afiyetle içtiğimiz Turşu suyu böbrek üstü bezlerini çalıştırarak vücuttaki sıvı oranını dengelemeye yardımcı olur Öte yandan Turşu Suyu. - Güçlü bir antioksidan olduğundan bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi hastalıklara karşı korur. Öte yandan Turşu Suyu Metabolizmayı çalıştırarak kilo vermek isteyenlere yardımcı olur Yapılan araştırmalarla kanıtlandığı gibi Turşu Suyu çünkü Vücutta yağ birikimine izin vermez.