1 ay boyunca her gün pirinç yutmak öyle bir şeye iyi geliyor ki..

1 ay boyunca her gün pirinç yutmak öyle bir şeye iyi geliyor ki..

Şaşırtan bir araştırmayla karşınızdayız. Bu kür uygulanması durumunda gerçekten zayıflatıyor..

Spor salonlarından çıkan gençlerin bir çoğu pirinç pilavı tüketmeye özen gösterirler tavuklusunda. Pirinç oysa sadece spor sonrası değil sabah aç karnına da tüketilmesi gerekiyor. Ama işin bir formülü var . Gelin o formülü hep birlikte okuyalım.

CNN Türk'ün internet sitesinde yer alan iddiasına göre  : Sabahları pirinç yutarak güne başladığınızda iştahınızı kontrol altına alabilirsiniz. Ancak sadece pirinç yutup, yüksek kalorili beslenmeye devam etmek size kilo verdirmeyecektir. Pirinç yuttuğunuz sürece yediklerinizi de bir nebze kontrol altına almalısınız ki kilo vermeniz hızlansın.

Pirinç kürü, sayılı bir şekilde yapılmalıdır, yani ilk gün 1 adet pirinç yutulmalıdır. Sabahları aç karna 1 adet pirinç yutarak güne başlayıp ertesi günlerde ise birer birer miktarı artırarak 30 gün bu şekilde devam edilmelidir. 30 günün sonunda geriye doğru gitmelisiniz, yani her gün birer birer azaltarak...

Totalde 60 gün süren pirinç yutma hareketini gerçekleştirirken, pirinci bir bardak ılık su ile yutmalı, üzerine bir bardak daha ılık su içilmesi gerekmektedir.

Bu aşamada sıkı bir diyete ihtiyaç olmasa da porsiyonlara dikkat edilmeli. Pirinç yutma hareketini uygulayanlar bu aşamada iştahlarının azaldığını belirtiyor. Verilen kilo miktarı kişiden kişiye değişse de 2 ayda 8-14 kilo verenlerin olduğu biliniyor.